Prečo som učiteľka?

29.11.2018

Pamätám si, že keď som bola ešte malé dievča, často som sa hrávala s mojimi kamarátkami "na školu". Sedela som dôležito za kuchynským stolom a veselo dávala otázky, na ktoré som čakala odpovede. Bola to zábava.
Vždy, keď sa ma niekto opýtal, čím chcem byť, odpovedala som jednoznačne "učiteľkou". Tak sa aj stalo.

Tejto profesii som verná už 12 rokov.
Zahŕňa všetko, čo mám rada - prácu s ľuďmi, možnosť tvoriť nové veci, rovnako pocit, že niečo hodnotné odovzdávam a navyše aj veľa zábavy.

Mnoho ľudí mi už položilo otázku: "A to ťa ešte fakt baví?"
Moja odpoveď je stále rovnaká: "Áno, čím ďalej, tým viac, pretože je to tak dynamické a pestré, ale zároveň sa mi páči aj tá bežná obyčajnosť."

A...jasnééé, mala som aj chvíle, keď som sa po náročnom dni vracala naspäť domov a v duchu som sa už hneď budúci týždeň zamestnávala v tichučkej knižnici, najlepšie iba niekoľko metrov od miesta, kde bývam😀 Viem však, žeby som to vôbec nebola ja.

Táto práca ma motivuje na sebe pracovať, osobnostne sa posúvať, neostávať v akejsi komfortnej zóne. Jednak, aby som mohla byť so sebou spokojná a zároveň mohla vyhovieť aj požiadavkám ľudí, ktoré sa samozrejme menia.

Spolupracujem s učiteľmi, ktorých si vážim a baví ma práca s nimi.

Za svoju silnú stránku považujem kreativitu. Hodiny sú vždy tvorené tak, aby zaujali, ale zároveň boli dostatočnou výzvou.
Je pre mňa dôležité, aby si každý z hodiny odniesol nielen novú vedomosť, ale aj zážitok. Verím, že človek sa najlepšie učí v uvoľnenej atmosfére, a preto využívam všetky prostriedky na to, aby bolo príjemné.

Som hrdá na svoju profesiu i na výsledky, ktoré v nej mám. Je pre mňa naozaj ako na mieru ušitá.
No a nie je super robiť to, čo človeka baví?

Linguanna. Komunikuj v angličtine a slovenčine. 
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!